Події
Президент Чехії Земан вважає анексію Криму Росією «вирішеною справою», за якою далі буде «якась компенсація»

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться «європейська війна»

Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму «завершеною справою» і пропонує вирішити питання за допомогою виплат Україні. Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє «Європейська правда».

«На мою думку, буде якась компенсація для України — або у фінансовій формі, або нафтою і газом», — підкреслив Земан.

Реклама

Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання є вирішеним: «Крим — це анексія, без сумніву. Це завершена справа».

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться «європейська війна». Він, зокрема, процитував колишнього німецького президента Йоахіма Ґаука: «Якщо ми хочемо забрати Крим і повернути Україні, це буде означати європейську війну». На цій підставі Земан зробив висновок, що «війна» є неминучою також при збереженні зусиль України для повернення Криму.

Також читають: Cкaндaл через українську мову: у Порошенка жoрcткo відповіли на претензії Угорщини

«Ми повинні уникнути європейської війни, і ви повинні це зрозуміти», — звернувся він до депутатів.

Раніше Мілош Земан заявляв про те, що Крим не може повернутися до України, незважаючи на його анексію Росією.

За словами чеського політика, передача Радянським Союзом Криму до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки в 1954 р. була помилкою.

«З іншого боку, я згоден з вами, що Микита Хрущов зробив непрощенну дурість, і світові політики визнають сьогодні, що Крим не можна повернути Україні», — сказав Земан. При цьому він не уточнив, хто ці політики.

Зазначимо, що Мілош Земан виступає проти санкцій ЄС щодо Росії та часто висловлює свої проросійські погляди.

Також раніше заступник голови ультраправої політичної сили «Альтернатива для Німеччини» Александер Гауланд, заявив, що вважає за необхідне зняти санкції з Росії, визнавши анексований Крим російським.

Нагадаємо, в березні 2014 р. Росія незаконним шляхом приєднала до своєї території півострів Крим. Анексію не визнають більшість країн світу, у тому числі Чехія.

Реклама

Реклама