Цікаво
Права вагітних в Канаді: що варто знати українським іммігрантам

Якщо ви вагітні або збираєтеся завести дитину в Канаді, то ви обов’язково задумаєтеся і постараєтеся зрозуміти те, що значить бути вагітною і мати дітей по відношенню до роботи. Усе це — права вагітних або батьківські права.

Ці права охоплюють широкий спектр понять: від батьківської відпустки, на яку ви маєте право після того, як народиться дитина, до того, як до вас повинні ставитися на роботі під час вагітності і як до вас повинні будуть ставитися на роботі і поза роботою після того , як ваша дитина народиться, пише Ванкуверок.

Отже, які мої права під час вагітності?

Реклама

Як правило, вас не можуть звільнити або понизити на посаді на роботі через те, що ви вагітні, годуєте грудьми або плануєте завагітніти. Навіть якщо ви не пропрацювали на роботі 52 тижні, ви як і раніше не можете бути звільнені за те, що вагітні, і ваш роботодавець повинен задовольнити всі ваші потреби під час вагітності.

Ви також повинні мати повний доступ до низки пільг: відпустка, лікарняний, трудовий стаж і надурочний час. І, нарешті, ваш роботодавець не може сказати вам, коли почати вашу відпустку, пов’язану з вагітністю та пологами, крім того випадку, коли ваш роботодавець не може задовольнити всі ваші потреби. Вагітність є поважною причиною, щоб не виходити на роботу (наприклад, проходження УЗД, обстеження, здавання аналізів), але це не вважається «хворобою» або «інвалідністю».

Що робити, якщо моя вагітність заважає моїй роботі?

Іноді вагітність може заважати вам робити свою роботу. Якщо це так, то це не означає, що ви не можете працювати. Ви і ваш роботодавець повинні постаратися разом створити умови, які дозволять вам продовжити працювати. Під «умовами» передбачається зміна роботодавцем робочого місця або ваших повсякденних обов’язків, щоб ви могли без проблем продовжувати роботу. Якщо це не викликає непотрібних труднощів (наприклад, надмірних фінансових витрат), ваш роботодавець з вашою допомогою повинен докласти зусиль, щоб знайти спосіб допомогти вам продовжити працю.

Також читають: Статус біженця у Польщі: відповіді на найпоширеніші запитання

Ось що може знадобитися від роботодавця для поліпшення умов роботи під час вашої вагітності:

— не вимагати від вас постійно носити важкі речі, навіть якщо це частина вашої роботи;

— надати вам гнучкий робочий графік;

— виділяти вам вільний час на відвідування лікаря.

Створення найбільш комфортних умов має починатися з розмови з вашим роботодавцем про те, як найкраще підійти до ситуації.

Крім того, навіть перед тим, як влаштовуватися на роботу, ви повинні знати, що це незаконно, якщо роботодавець запитує, чи вагітні ви, чи плануєте завагітніти або завести сім’ю.

Чи однакові ці права вагітних або батьків у всій Канаді?

У кожній провінції діє власний кодекс прав людини або законодавство, що регулює ці права. В цілому, всі вони схожі за принципом захисту ваших прав. Вони передбачають декретну відпустку і компроміси на робочому місці. Проте через деякі відмінності в кожній провінції вам слід уточнити деталі. Для отримання більш докладної інформації про свої права та обов’язки у вашій провінції, відвідайте веб-сайт вашої провінційної комісії з прав людини або зв’яжіться з ними безпосередньо.

Мене дискримінують на роботі через мою вагітність, що я можу зробити?

З більшістю порушень своїх прав вагітні жінки стикаються на роботі. Якщо це трапилося з вами, розкажіть про це вашому босу або начальнику, або будь-якій людині у вашій компанії, яка може зробити так, щоб вашу скаргу почули. Наприклад, якщо ви перебуваєте в профспілці, то ви можете подати скаргу, оскільки багато з них мають колективні договори, які охоплюють захист прав людини, включаючи вагітність.

Якщо дискримінація триває, то ви можете проконсультуватися з провінційним органом з прав людини, щоб з’ясувати, хто допоможе вам вирішити цю проблему. Крім того, ці організації часто радять, як краще всього справитися з ситуацією.

Чи є інші права поза роботою, про які я повинна знати?

У той час як більшість проблем під час вагітності виникають на роботі, є й інші галузі, в яких ваші права захищаються, наприклад житло, обслуговування.

Ви маєте право користуватися послугами — наприклад, відвідувати ресторани, магазини та громадські місця, такі як торгові центри і парки — без дискримінації через вашу вагітності. Також це дасть змогу без дискримінації орендувати квартиру або підписати договір оренди або інший договір.

Джерело.

Реклама

Реклама