Політика
Порошенко вніс у Раду законопроект про розвиток інклюзивної освіти
Президент розцінює цей документ як надзвичайно актуальний, оскільки в Україні 10% дітей мають потребу в тому, щоб їх особливості враховувалися в освітньому процесі

Президент України Петро Порошенко подав у Верховну Раду законопроект «Про внесення змін до закону «Про освіту» про особливості доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, президент розцінює цей документ як надзвичайно актуальний, оскільки в Україні 10% дітей мають потребу в тому, щоб їх особливості враховувалися в освітньому процесі.

Зокрема, відповідним законопроектом передбачається навчання осіб з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах, найбільш зручних для дитини і найближчих за місцем проживання. Вперше на законодавчому рівні визначено терміни «особа з особливими освітніми потребами», «індивідуальна програма розвитку» і «корекційно-розвивальні та психолого-педагогічні послуги».

Реклама

Крім цього, документ передбачає фінансування навчання осіб з особливими освітніми потребами за рахунок коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам.

Також читають: «Будемо пасти кіз і овець», — терорист Ходаковський розповів, яким бачить майбутнє «Л/ДНР»

Порошенко переконаний, що реформа освіти, поліпшення умов навчання та впровадження інклюзії повинні бути пріоритетними для громад, які отримали більше коштів і завдяки децентралізації повноважень.

Президент закликав народних депутатів підтримати цю законодавчу ініціативу в найближчі парламентські тижні, а також новий закон «Про освіту», який має бути винесений на розгляд парламенту у другому читанні. «Думаю, ми будемо мати можливість розпочати новий навчальний рік вже з новим, дуже важливим, європейським законодавчим забезпеченням», — сказав він.

Джерело.

Реклама

Реклама