Авто
Порошенко обіцяє покарати винних у здорожчанні автогазу (відео)

Він додав, що АМКУ перевірить всіх постачальників скрапленого газу, щоб не допустити монопольного становища і зростання цін

Президент України Петро Порошенко зазначив, що Україна повинна навчитися жити в умовах гібридної війни, коли було припинено чи обмежено постачання скрапленого газу від основного постачальника — Російської Федерації. Про це він заявив журналістам після відкриття заводу «Електроконтакт Україна» у Львівській області, трансляцію вів телеканал «112 Україна».

«Ви знаєте, що в умовах гібридної війни, коли основним постачальником скрапленого газу була РФ, було прийнято рішення про припинення або обмеження постачання, так само, як це відбувалося з природним газом. Ми повинні навчитися жити в умовах гібридної війни», — зазначив президент.

Реклама

За його словами, в Україні необхідно налагодити власне виробництво скрапленого газу, щоб заблоковані обсяги РФ були компенсовані українським виробництвом. Він повідомив, що дав відповідне доручення Кабміну і виробникам.

Також читають: Російську журналістку Ганну Курбатову буде видворено з України, — СБУ

«Ми чекаємо результатів протягом 2-3 тижнів. І вже у другій половині вересня поставлена задача, впевнений, вона повинна бути виконана: зниження ціни на скраплений газ та притягнення до відповідальності тих, хто допустив порушення. Відповідне завдання також надано Нацполіції, ГПУ. За моїм дорученням до факту перевірки, безумовно, повинна бути залучена громадськість», — прокоментував Порошенко.

Крім цього, він додав, що АМКУ перевірить всіх постачальників скрапленого газу, щоб не допустити монопольного положення і зростання цін.

«АМКУ повинен вжити всіх заходів, щоб не допустити монопольного положення і зростання ціни. Будуть перевірені всі постачальники газу. Якщо буде знайдено факт отримання монопольно високого прибутку, ті, хто це допустив, будуть оштрафовані, і ситуація буде повернута до норми», — додав Порошенко.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр, міністр економрозвитку і торгівлі Степан Кубів доручив Міненерго, АМКУ, правоохоронним органам і ДФС вивчити причини підвищення ціни на скраплений газ, а також вжити заходів щодо зниження вартості палива і підтримки конкуренції на ринку.

В АМКУ почали розслідування, в комітеті також зробили припущення про порушення справ стосовно учасників ринку.

Варто відзначити, що середні роздрібні ціни на скраплений газ СПБТ 29 серпня у порівнянні з 28 серпня підвищилися на 1,4%, або на 22 копійки — до 16,03 гривні/літр.

Також читають: У Кабміні анонсували українцям п’ять головних законів осені

Джерело.

Реклама

Реклама

Related Post