Події
Порошенко підписав закон про статус переміщених з Криму і Донбасу вишів

Президент підписав закон України про підтримку переміщених з Криму і Донбасу вищих навчальних закладів
Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон № 1731-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності вищих навчальних закладів, наукових установ, переміщених з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» був ухвалений Верховною Радою 3 листопада.

У прес-службі наголосили, що закон спрямований на підтримку належного функціонування переміщених вищих навчальних закладів та наукових установ, забезпечення прав і законних інтересів таких закладів, їхніх працівників та осіб, які в них навчаються.

Реклама

Під дію закону потрапляють державні, комунальні або приватні виші та наукові установи, які в період окупації або проведення АТО змінили своє місце розташування з тимчасово окупованої території у населені пункти на підконтрольній українській владі території.

Також читають: Український співак виступив на вулиці в Москві (відео)

Згідно із законом, дія акредитаційних сертифікатів таких установ продовжується на період проведення АТО, але не більше ніж на 5 років з дня завершення строку дії відповідних документів.

Крім того, тимчасово переміщені ВНЗ зберігають статус національних, якщо мали його раніше.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та-вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Джерело.

Реклама

Реклама

Tag