Події
Померла кореспондентка, яка першою сповістила про Другу світову війну

У віці 105 років, у Гонконзі померла легендарна військова кореспондентка Клер Голлінгворт, яка першою сповістила про початок Другої світової війни. Про це повідомляє BBC.

Народилася Голлінгворт у Лестері в 1911 році. В серпні 1939 року її відправила до Польщі редакція The Daily Telegraph для того, щоб дослідити погіршення ситуації в Східній Європі. На той момент вона була новачком у редакції.

31 серпня 1939 року кореспондентка переконала британського генерального консула в Катовіце надати їй свою машину з шофером для перевірки фактів нарощування агресії з боку Німеччини. Під час руху вздовж німецько-польського кордону, вона побачила потужні наступальні сили німців, їхні танки та броньовані машини, що вже стояли в Польщі. Наступного ранку Голлінгворт подзвонила в британське посольство в Варшаві, щоб повідомити про німецьке вторгнення в Польщу.

Реклама

Також читають: Народні прикмети на Старий Новий рік: що не можна робити та за чим стежити

Для того, щоб переконати працівників посольства, їй прийшлось наставити телефонну слухавку у вікно, щоб було чути шум техніки. Це було перше повідомлення про початок Другої світової війни.

Джерело.

Реклама

Реклама