Політика
Після розмови з Порошенком риторика Трампа щодо Путіна змінилась, – політолог

Телефонна розмова Порошенка з Трампом засвідчила, що американський президент все більше дізнається про Україну і причину конфлікту на Донбасі. Раніше було помітно, що російсько-український конфлікт – не «тема» Трампа. Тепер ж президент США більш обачно говорить про свого російського колегу.

Таку думку висловив в ефірі Громадського аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

За словами експерта, після розмови з Порошенком Трамп продовжує говорити, що він поважає Путіна. Але, зазначає Горбач, цю лінію щодо Путіна він уже продовжує обережніше, боячись обпектися. При цьому, вважає Горбач, наразі Трамп після загострення на Донбасі показав, що йому байдуже – він поки що ігнорує питання конфлікту на Донбасі.

Реклама

«Це не відповідь: поспівчувати нам і закликати до припинення вогню. Це дипломатичний жест, який роблять усі в таких випадках. Прямого дієвого тиску на Росію немає. Але, можливо, тактика ігнорування спрацює, так як у Москви зникне мотивація. Який сенс росіянам далі провокувати, якщо Трамп на це не звертатиме уваги?»
– говорить політолог.

Також читають: З Бандерою Україна в Європу не ввійде, – Качинський

Також, зауважує Володимир Горбач, зараз складно оцінювати запевнення Трампа у врегулюванні ситуації в Україні.

«Найголовніше в цій розмові – не стільки акцент на самому українсько-російському кордоні, скільки на згоді президента США брати участь у процесі врегулювання. Не знаю чи радіти, чи переживати. Точка зору самого Трампа на способи і шляхи врегулювання конфлікту поки невідома», – зауважив експерт.

Володимир Горбач також зазначив, що при Бараку Обамі росіяни не йшли на таке серйозне загострення, тому що боялися посилення санкцій. Зараз у Москві цього не бояться, тому що змінилося відношення у Вашингтоні з приходом нового президента.

Джерело.

Реклама

Реклама