Економіка
Підвищення Балчуном тарифів Укрзалізниці вдарить по економіці України (відео)

Укрзалізниця планує підвищити тарифи на вантажні та пасажирські перевезення, але низка експертів попереджають про небезпеку такого кроку для економіки України — передає Інформатор.

Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк переконаний, що підвищення залізничних тарифів вдарить по кожному споживачеві та багатьох підприємцях в Україні.

«Підвищення тарифів на вантажні перевезення абсолютно необґрунтоване. Сьогодні потрібно всіляко підтримувати вітчизняну промисловість, а не вдаватися до таких «драконівських» методів. Це вдарить не тільки по робочих місцях, але і по інвестиціях, обсягах перевезень та експорту. Окрім того, таке підвищення вдарить і по кожному споживачеві в Україні: у кожному товарі є складова ціни, яка пов’язана з вартістю перевезень. Відповідно, цей крок послужить додатковим фактором для розкручування інфляційної спіралі. Такий процес потенційно «відіб’ється» на робочих місцях та рентабельності підприємств», – пояснив народний депутат.

Реклама

Директор консалтингової компанії William invest expert Віктор Медведь в ефірі радіо «Голос Столиці» порівняв становище в Укрзалізниці з ситуацією у метрополітені Києва.

«У залізниці багато шляхів для того, щоб, не підвищуючи тарифи, проводити реформи. У структурі є дуже багато потоків прихованих прибутків, які фактично є джерелами збагачення місцевих адміністраторів-корупціонерів. Кожен вокзал – це джерело тіньових доходів від експлуатації майданчиків автовокзалів, парковок, розміщення банкоматів, вендингового і торговельного обладнання. Жодну гривню із цих прибутків від економічного трафіку не перенаправили у бюджет. Фактично, якщо прибутки від залізничних перевезень становлять 50% бюджету залізниці, то все інше – це непрофільні доходи від реклами і торгівлі», – розтлумачив Медведь.

Також читають: Порошенко і Кононенко вночі таємно приїхали в СБУ, – журналіст (фото,відео)

Значна кількість українських промислових підприємств зазнають збитків, а деякі можуть втратити європейський та світовий ринки через те, що їхній товар стане неконкурентоспроможним. «Укрзалізниця» є монополістом у галузі залізничних перевезень, тому у виробників не залишається альтернатив.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян назвав заяву Войцеха Балчуна про підвищення тарифів спекулятивною.

Раніше журналісти викрили схему присвоєння польськими управлінцями «Укрзалізниці» 12 мільйонів гривень.

Також журналіст-розслідувач Всеволод Філімоненко розповів про роль коханки Войцеха Балчуна в корупційних схемах «Укрзалізниці».

Джерело.

Реклама

Реклама