Без рубрики
Падіння жінки і дитини в Києві: експерт вказав на недбалість копів

На місці загибелі матері та дитини в Києві на Позняках працівники поліції вели себе безвідповідально.

Таку думку виданню «Слово і діло» висловив експерт із питань безпеки Ігор Смаглюк, аналізуючи відео трагедії, опубліковане в інтернеті.

За його словами, патрульні прибули на місце трагедії через шість хвилин після того, як з вікна викинулася жінка (до цього з 7 поверху випали два кота і 3-річна дитина).

Реклама

«На кадрах бачимо, що патрульний не підходить близько до жінки, а намагається розглянути її. Другий стоїть поруч кілька секунд, потім розвертається і йде. А як щодо обстежити, оглянути жінку і все навколо неї?» — задається питанням Смаглюк.

Далі він вказує на те, що тіло загиблої оглядають лікарі швидкої допомоги. Тим часом патрульний до тіла все ще не наближається.

«Медики накривають тіло плівкою і раптом звідкись з’являється патрульний поліцейський. Він дивиться вгору, фотографує. Замість фотосесії він повинен був банально оглянути місце події», — наголосив експерт із питань безпеки.

Далі, аналізуючи відео трагедії, Смаглюк зазначає, що лікар швидкої допомоги, оглядаючи місце навколо трупа, виявляє дірку в даху підвального приміщення і бачить дитину. Це робить працівник швидкої допомоги, а повинно бути навпаки.

«Патрульному і в голову не прийшло візуально оцінити місце події, знайти можливі речові докази та інших учасників трагедії», — говорить Смаглюк.

Також читають: Слідство звинувачує горе-матір Владиславу Трохимчук в умисному вбивстві

Пізніше на відео з’являються вже троє поліцейських. Нікому з них, за словами експерта, в голову не приходить, що дитина може бути ще жива, і йому терміново потрібно надати допомогу. В результаті лізти за дитиною до підвалу поліцейським все-таки довелося. Судячи з відео, це сталося після наполягання лікаря швидкої про те, що хлопчик живий.

«Чи могли ці 10 хвилин недбалості поліцейських зіграти фатальну роль? Можливо, могли. Дитина померла в лікарні», — наголосив Смаглюк.

Він вважає дії поліцейських «повною профнепридатністю». «Люди не знають елементарних речей, не знають своїх функціональних обов’язків. Навіть не можуть професійно оглянути місце події. Працюють за принципом: нікуди не лізти, рішень не приймати», — зазначив Смаглюк.

Джерело.

Реклама

Реклама