Події
Особливий статус Донбасу: Порошенко підписав важливий закон

Президент Петро Порошенко схвалив продовження на рік дії закону про особливий статус окремих районах Донецької і Луганської областей.

Порошенко підписав відповідний закон № 2167-VIII «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей», який Верховна Рада ухвалила 6 жовтня.

Як повідомляє прес-служба голови держави, закон визначає, що Україна в прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей на основі принципів і норм міжнародного права і Статуту ООН. Також у Законі зазначено, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаною кордону є цілісною і недоторканною.

Реклама

«Відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії і надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам — посилити міжнародний тиск на Росію», — наголосив голова держави в зверненні у зв’язку з ухваленням Закону, і зазначив, що цим документом на один рік продовжується дія раніше ухваленого Закону.

Також читають: З-під Кабміну викрали Mercedes нардепа (відео)

Голова держави нагадав, що ще під час першого прийняття три роки тому багато представників політичних сил «лякали жахами» щодо цього Закону. «Але жоден, наголошую, жоден негативний прогноз за ці три роки не виправдався», — наголосив Порошенко.

«І тоді, і тепер можливість виконання Закону жорстко обумовлена ​​низкою вимог до Росії як агресора й окупанта і до її маріонеткових режимів. Перш за все — вимогою про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України, і нормою про відповідно політичних процесів стандартам ОБСЄ», — наголосив президент.

Він також зазначив, що, за словами спецпредставника глави держави в Мінській групі Ірини Геращенко, росіяни не приховували своїх надій на провал голосувань у Верховній Раді щодо Закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей», тому що «це розв’язало б їм руки на лінії зіткнення і допомогло б скинути тягар санкцій».

Як зазначає прес-служба президента, закон також створює необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької і Луганської областей миротворчої операції ООН.

Реклама

Реклама