Події
Офіційно: у МОЗ назвали список безкоштовних медпослуг для українців

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало список послуг, які входять у гарантований пакет первинної безкоштовної медичної допомоги.

Про це сказано на сторінці відомства в Facebook.

Зокрема, сімейний лікар повинен буде:

Реклама

— Спостерігати за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностувати і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани;

— Супроводжувати пацієнтів з хронічними захворюваннями;

— Надавати невідкладну допомогу;

— Направляти пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

— Проводити профілактику: вакцинацію, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику;

— Надавати консультації.

Також читають: Учасник «прориву» Саакашвілі впав в кoмy після оголошення йому рішення суду (відео)

Сімейний лікар може також спостерігати за неускладненою вагітністю і за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей і потреб. А також надання докладних описів послуги паліативної допомоги. Наприклад, оцінити ступінь болю, призначити і виписати рецепт на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.

У рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно зможуть отримати гематологічні дослідження,загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, а також біохімічні та імунохімічні дослідження сироватки крові,глюкозу крові, загальний холестерин і загальний аналіз сечі.

Крім того, пацієнти матимуть право на інструментальні методи дослідження, серед яких електрокардіограма (ЕКГ) у спокої і мікроскопія мокротиння.

Українці зможуть також зробити швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит та сифіліс.

Сімейний лікар призначає ліки і виписує рецепти, за якими, зокрема можна буде отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків, у яку будуть поступово включати все більше і більше захворювань і препаратів, а також оформляти довідки, лікарняні листи.

Також читають: Мін’юст запустив проект, що вчить українців захищати свої права

Реклама

Реклама