Політика
Образили Лукашенка: слова президента Литви спровокували міжнародний скандал

Міністерство закордонних Білорусі зажадало пояснень від Литви у зв’язку із заявами її президента Далі Грібаускайте про білоруську загрозу для країн Прибалтики і Польщі.

Про це йдеться в повідомленні відомства.

«6 червня у зв’язку з висловлюваннями президента Литовської республіки Далі Грібаускайте в інтерв’ю телекомпанії LRT в МЗС Білорусі був викликаний посол Литви», — йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства.

Реклама

Під час зустрічі білоруська сторона зажадала пояснень у зв’язку зі звинуваченнями Білорусі в загрозі для країн Балтії і Польщі, які прозвучали з вуст глави литовської держави, розповіли в МЗС.

У Мінську уточнили, що лексика Грібаускайте, зокрема слова «агресивні ігри», є образливою для Білорусі, яка «веде миролюбну політику».

Також читають: Ердоган підтримав Катар у конфлікті з арабськими країнами

5 червня у згаданому інтерв’ю литовський лідер назвала «викликом і загрозою» сусідство з РФ і Білоруссю.

«Естонія, як і Латвія, а також Польща для нас дуже важливі, тому що це східний кордон НАТО, тому виклики і загрози — ті ж. Це — знаходження Росії і Білорусі біля наших східних кордонів. Звичайно, це і мілітаризація, яку ми спостерігаємо в Калінінграді, використання території Білорусі для різних експериментів і агресивних ігор, спрямованих проти Заходу. Серед них — і майбутні військові навчання», — сказала вона.

Джерело.

Реклама

Реклама

Related Post