Цікаво
Новорічні ялинки: названі ціни та місця, де можна купити дерева

У період новорічних і різдвяних свят в Україні лісогосподарські підприємства Держслісагентства планують продати близько 550 тисяч ялинок. Придбати ялинку у лісгоспі буде дешевше, аніж на ринку у посередників.

Про це повідомляє прес-служба Держлісагентства.

«Державні лісгосппідприємства починають реалізацію новорічних ялин, які заготовлюються на спеціальних плантаціях або при проведенні рубань формування й оздоровлення лісів. Цього року планується реалізувати близько 550 тисяч новорічних ялин. Заготівля дерев здійснюється з урахуванням заявки торговельних організацій і споживачів», – мовиться у повідмоленні.

Реклама

Середні ціни на ялинки в Україні залишаться на рівні минулого року – близько 60 гривень за погонний метр. При цьому в лісгоспах Полісся вартість сосни довжиною 1 метр становитиме 30-40 гривень, степової й лісостепової зон (переважно сосна кримська) – 50-60 гривень, Карпатського регіону (ялина звичайна і ялиця) – 55-65 гривень.

Також читають: Погода на Новий рік в Україні: прогноз синоптика

Наголошується, що лісгоспи в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях другий рік поспіль продаватимуть живі ялини у горщиках, які після свята можна висадити у відкритий ґрунт.

«Лісгоспи будуть організовувати роздрібну торгівлю ялинками на торговельних точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів і інших населених пунктів»,– зазначили у Держслісагентстві.

У відомстві закликали при купівлі ялинки звертати увагу на наявність спеціальної самоклейної етикетки з номером і кодом, за допомогою якого можна перевірити легальність походження дерева. Для цього необхідно ввести зазначений номер на сайті ukrforest.com. Відсутність інформації на сайті свідчитиме про незаконне походження дерева.

  Етикетка з номером і кодом, які повинні бути на законно зрубаній ялинці

Реклама

Реклама