Політика
Новий законопроект про свята: 8 березня та 9 травня тепер не вихідні – інфографіка
Якщо неробочий святковий день припадає на вихідний, пропонується не переносити його понеділок (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня)

Завершилось громадське обговорення законопроекту про державні та інші свята, за підсумками якого Український інститут національної пам’яті опублікував нову редакцію документа. Про це повідомив директор інституту Володимир В’ятрович на сторінці у Facebook.

За його словами, обговорення було бурхливим – надійшло 672 звернення від громадян, ГО, партій та державних установ. «Документ доповнено новою категорією – «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним). Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря», – написав В’ятрович.

Також читають: Екс-бійця батальйону «Торнадо» Ляшука екстрадують у Білорусь, — журналіст. ДОКУМЕНТ+ФОТО

Реклама

Він зазначив, що Інститут прислухався до побажань громадськості і включив до законопроекту традиційне свято – День Святої Трійці, та уточнив, що другий день після Великодня і Трійці (понеділок) залишається вихідним. До категорії традиційних свят віднесли і Різдво за григоріанським календарем (25 грудня), яке, втім, не вважатиметься вихідним.

Серед інших нововведень: якщо неробочий святковий день припадає на вихідний, пропонується не переносити його понеділок (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня). Також Днем Державного Прапора України встановлюється 4 вересня (цього дня підняли жовто-блакитний прапор над Верховною Радою у 1991 році).

Джерело.

Реклама

Реклама