Економіка
Нова система нарахування стипендії залишить без копійки навіть відмінників
При використанні нової системи нарахування стипендій навіть круглі відмінники не завжди зможуть отримати виплати.

Про це повідомляє «Голос України» з посиланням на заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольгу Чабанюк.

Чабанюк зазначає, що загальна сума, передбачена в бюджеті на стипендії, значно зросла за рахунок виплат для малозабезпечених та інших пільговиків.

«На це в державному бюджеті передбачено 3 млрд. 985 млн. грн. В минулому році було 4,9 млрд. грн.», — зазначає вона.

Реклама

Вона пояснила, що раніше в більшості вузів академічні стипендії отримували 75% студентів-бакалаврів денної форми навчання, тепер їх буде не більше 45%.

«За новою системою виплати отримає той, хто розташовується вгорі рейтингу, який складається окремо на кожному курсі, на кожному факультеті і на кожній спеціальності. 90% балів студенти набирають за результатами навчання і 10% — за участь у науковій, спортивній, громадській діяльності тощо. Академічні успіхи вже давно оцінюють за стобальною шкалою: раніше відмінникам ставили п’ятірки, а зараз — від 92 до 100 балів. Типовою є ситуація, коли студент чудово здає сесію, отримує 92 бала, вважається круглим відмінником і при цьому не має права на стипендію», — заявила Чабанюк.

Також читають: На Одещині дивом врятували жертву «синього кита»

Вона також зазначила, що в лютому 2017 року студенти КНЕУ та інших вузів отримали академічні стипендії пізніше, ніж зазвичай — «після того, як в кінці місяця Мінфін нарешті затвердив паспорт відповідної бюджетної програми». В деяких вузах, наприклад Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, виплат чекають досі.

Джерело.

Реклама

Реклама