Події
«Неподобство»: українські дипломати відреагували на скандал із Жаданом

З’ясувалося, що представники Білорусі не поінформували українське посольство про ситуацію, яка сталася в Мінську з українським письменником і поетом Сергієм Жаданом. Як розповів Жадан, у ніч на 11 лютого його арештували в Мінську і звинуватили в тероризмі. Відтак, письменнику довелося провести ніч у камері.

За словами віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, українському посольству про цей інцидент не повідомили. Вона також підкреслила, що всі санкційні списки, які складає російська ФСБ, і які також діють на території Росії, є принизливими.

«Усі ці списки є принизливими, ФСБ таким чином створює фон для погіршення наших двосторонніх відносин з Білоруссю, це також одна з цілей – погіршення відносин Мінська і Києва. Думаю, українській стороні варто порушити питання неприпустимості таких списків, коли РФ і ФСБ вирішує, хто з українців має право відвідувати Білорусь», – підкреслила вона.

Реклама

Ірина Геращенко пояснила, що представники Мінської групи – ймовірно, єдині, кому дозволено їздити в Білорусь. Також вона додала, що посольство і МЗС Украіни вже готують ноту з цього приводу.

Також читають: Зменшити ризик для Європи: МВС України готове до запровадження додаткового контролю на кордоні через безвіз — Аваков

Джерело.

Реклама

Реклама