Події
Небезпечний вірус Кoкcакi: симптоми та шляхи зараження

Сім’я українців заразилась вірусом Кoкcaкi під час відпочину у Туреччині. Наскільки небезпечний цей вірус, його симптоми, лікування та ймовірні шляхи зараження – читайте далі.

Симптоми вірусу Кoкcaкi

Інкубаційний період цього вірусу становить від 2 до 10 днів. Перші ознаки вірусу Кoкcaкi нагадують застуду чи грип: погіршення загального самопочуття, ломота в м’язах та різке підвищення температури до 39-40 градусів.

Реклама

Далі на тілі з’являються маленькі бульбашки з рідиною. Найчастіше їх можна помітити у роті, на долонях та ступнях ніг. Також ці пухирці можуть з’являтись на передпліччі та на статевих органах. Вони не сверблять, але викликають больові відчуття.

Також Кoкcaкi впливає на кишково-шлунковий тракт – у людини починається сильна дiарея (до 5-10 разів на день) та блювання.

Вірус Кoкcaкi може дати і ускладнення. Іноді він може призвести до запалення цeнтральнoї нeрвoвoї системи, вiруснoго мeнiнгiту, пaрaлiчу, пeрикaрдиту (зaпалeння зoвнiшньої oбoлонки сeрця та нaвколоcерцевoї сумки), мioкардит (захворювання сeрцeвoгo м’язу), а також розвитку дiабету І ступеня.

Шляхи зараження Кoкcaкi

Небезпека цього вірусу полягає ще й у тому, що вірус дуже швидко поширюється. Найчастіше ним заражаються діти, однак його можуть підчепити і дорослі. Вірус може бути у забрудненій питній воді, у стічних водах, а також в людських екскрементах та слині. Тобто він може передаватись повітряно-крапельним шляхом.

Лікування та профілактика

Вірус проходить протягом двох тижнів. Його реально вилікувати і в домашніх умовах. Однак, дуже небезпечними є його симптоми, зокрема висока температура та дiарея, та можливі ускладнення. Тож медики наполегливо радять при перших симптомах звернутись до лікаря.

Наразі немає вакцини від вірусу Кoкcaкi, тож його профілактика полягає у стандартних правилах гігієни, наприклад, ретельне миття рук після туалету та перед їжею, якщо ви знаєте про небезпеку, то краще не контактувати із забрудненою водою та інфікованими людьми.

Також читають: УКРАЇНСЬКІ ТУРИСТИ ПІДЧЕПИЛИ В ТУРЕЧЧИНІ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВІРУС, СИТУАЦІЯ СКЛАДНА

Джерело.

Реклама

Реклама