Події
Народила у 12 років: у скандалі з львівською школяркою намітився новий поворот

Телеканалу «Інтер» загрожує судовий позов від офісу Уповноваженого з прав людини та штрафні санкції через показ скандального випуску ток-шоу «Стосується кожного» про школярку з Львівської області, яка народила в 12 років.

Про це сайту «Детектор медіа» розповіла представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина.

За словами Філіпішиної, омбудсмен просить Національну раду з питань телебачення і радіомовлення перевірити «Інтер» і відреагувати на порушення, а також не виключає судового позову проти каналу в інтересах постраждалої дитини.

Реклама

«Дуже часто законні представники, уповноважені представляти своїх дітей, зловживають цим правом. Даючи згоду на участь дітей у подібних ток-шоу і розкриття багатьох особистих речей, пов’язаних із життям і долею дитини, вони порушують права цієї дитини на честь, на гідність, на конфіденційність», — повідомила представник омбудсмена.

«Другий момент — це поведінка журналіста, який допустив допит малолітньої дитини в ефірі. У рамках цієї програми, на наш погляд, журналіст допустив порушення журналістської етики і взяв на себе функції слідчого. Він у межах ефіру ставив дитині питання, які зазвичай ставить слідчий: хто це робив, скільки разів робив, у якій обстановці, наодинці або хтось був удома, а ти кричала або не кричала, а ти кликала на допомогу чи ні, а скільки разів це відбувалося?.. Це неприпустимі речі», — зазначила вона.

За словами Філіпішиної, омбудсмен просить Національну раду провести перевірку і в рамках закону «Про телебачення і радіомовлення» та закону «Про Національну раду» вжити заходів реагування.

«Якщо будуть накладені штрафні санкції, то ми їх тільки підтримаємо», — наголосила вона.

На телеканалі «Інтер» вийшли дві серії ток-шоу «Стосується кожного» на тему «Мама-дитина» — про 12-річну шестикласницю з Борислава Львівської області, яка у вересні народила дівчинку. В обох випусках творці ток-шоу мали на меті встановлення особи батька.

У першій серії обговорювали гіпотетичного батька — 18-річного сусіда, який відмовився від спілкування з журналістами. У другій серії 13 жовтня глядачі дізналися про результати ДНК-аналізу, який спростував попередню гіпотезу. Тому в програмі йшлося вже про трьох кандидатів на батьківство, які є родичами дівчинки (вітчим і два брати).

Реклама

Реклама