Економіка
На скільки збільшаться доплати на дитину і лікарняні для українців у цьому році

Після збыльшення мінімальної зарплати до 3200 грн і зростання прожиткового мінімуму з 1 травня та 1 грудня розмір багатьох виплат, розрахунок штрафів та зборів також зміняться.

Окрім лікарняних, декретних, «родових» та допомоги для матерів-одиначок, збільшено вдвічі добові витрати тим, хто у відрядженні. Тепер по Україні мінімальна сума «на життя», не підтверджена документами, складає 320 грн. А на витрати під час поїздки за кордон належить 80 євро в гривнях, за курсом Нацбанку на день видачі добових.

Зі слів експертів, бюджет в результаті заощадить. Як розповів журналістам президент Украналітцентру Олександр Охріменко, виплати як і раніше будуть нараховувати, виходячи з доходів родини. Тому, наприклад, якщо мати-одиначка з 5-річним сином заробляє 3200 грн, то їй ніяка допомога від держави тепер не належить, так як її прожитковий мінімум 1600 грн, а дитини — 1355.

Реклама

Також читають: Курс валют на 10 січня: долар і євро серйозно подорожчали

«Збільшення вдвічі мінзарплати та залишення колишніми прожмінімумів на ділі означає суттєву економію для держбюджету, так як доходи сім’ї не зміняться. Тільки після зростання мінзарплати багатьом малозабезпеченим буде допомагати не держава, а роботодавець», — говорить Охріменко.

Джерело.

Реклама

Реклама