Економіка
На скільки і коли вчителям підвищать зарплату
Педагоги дитсадків і профучилищ отримають надбавку у вересні, а вчителі шкіл – з Нового року .

Вчителям шкіл останній раз підвищували зарплату в січні цього року. Педагоги дитячих садків та професійних училищ отримають надбавку у вересні. У ході реформи освіти зарплати вчителів повинні зрости до 10 тис. гривень. Хто з учителів і коли отримає надбавку, передає Ukr.Media.

Що зміниться у вересні

У січні цього року Міністерство освіти видало указ про підвищення зарплат педагогам на два розряди. З січня зарплати вчителям шкіл, які отримують зарплату з держбюджету. Так посадовий оклад педагога без категорії в грудні 2016 року становив 2149-2309 гривень. З Нового року – 2912-3152 грн плюс доплата для досягнення мінімальної зарплати. З 1 вересня педагогам дитячих садів і профучилищ також додадуть 763-843 гривні до зарплати.

Реклама

Наступне підвищення зарплати буде восени. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу на святі останнього дзвоника в одній зі шкіл Броварів.

Також читають: Скільки буде коштувати польська робоча віза для українців

«Саме в 2017 році ми прийняли рішення, що заробітна плата має зростати для українського вчителя, і ми її збільшили майже на 50%. Я хочу запевнити всіх вчителів України, що і в наступному році ви отримаєте підтримку українського уряду та бюджету. Ми будемо інвестувати в освіту, щоб ви могли спокійно робити свою справу і вкладати все найкраще в цих прекрасних молодих людей», — сказав.

Скільки отримують вчителі у сусідніх країнах

За даними Держстату, працівники сфери освіти отримують в середньому 5292 гривні або 196 доларів. З сусідніх країн найбільше вчителям платять у Словаччині – 1585 доларів, Польщі – 1267. У Росії педагоги отримують 477 доларів в місяць, в Білорусі – 210, в Грузії – 171 долар.

Джерело.

Реклама

Реклама