Події
На сирійській авіабазі Шайрат, по якій завдали ударів США, виявлено контейнери для хімічної зброї (фото)

У кадр російського репортера РИА «Новости» Михайла Воскресенського, який опублікував знімки авіабази Шайрат після американського ракетного удару, потрапили блоки до КМВУ (контейнерів малогабаритних вантажів універсальних). У таких блоках часто транспортуються не тільки касетні осколково-фугасні, а й хімічні боєприпаси.

Про це йдеться в матеріалі міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

Аналогічні контейнери зафіксовані на фотографіях процесу знищення хімічної зброї російськими військовими на об’єкті зі зберігання і знищення хімічної зброї в місті Почеп Брянської області, де в кадр потрапили блоки БКФ-П з отруйною речовиною Р-55 (зоман).

Реклама

«Команда InformNapalm не може стверджувати щодо наявності отруйних речовин цих контейнерах, однак, блокування Росією резолюції ООН, яка передбачала проведення розслідування на базі Шайрат наводить на підозри», — зауважують автори матеріалу.

Також читають: З посольства України у США зняли прапор для подарунку Усику, Ломаченку і Гвоздику

7 квітня 2017 року з двох кораблів США випустили 59 ракет Tomahawk по аеродрому Шайрат у провінції Хомс на заході Сирії. Цей удар став відповіддю на хімічну атаку зарином, яку здійснила 4 квітня 2017 року авіація Башара Асада і його союзника в особі РФ під час авіанальоту на місто Хан Шейхун у центральній частині Сирії. Від зарину загинуло понад 100 мирних жителів і понад 500 отримали отруєння.

Джерело.

Реклама

Реклама