Події
На Львівщині спалах захворювання на хворобу Лайма. Названо винних

На Львівщині активізувалися кліщі. Дев’ятеро людей інфіковані хворобою Лайма, повідомив Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

За словами медиків, до лікарень із укусами кліщів звернулася 221 людина, дев’ятеро з них виявилися інфікованими хворобою Лайма. За підсумками минулого року, з 1253 пацієнтів, які постраждали від кліщів, 150 мали симптоми цієї екзотичної хвороби.

Медики зазначають, що у весняно-літній період найвищий пік активності кліщів. Тож потрібно знати прості правила, як допоможуть вберегтися від їхніх укусів.

Реклама

Спершу потрібно правильно одягнутися. За словами медичних спеціалістів, одяг має бути світлим, мати довгі рукави та щільно прилягати до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку чи капелюх.

Не менш важливим є місце, яке потрібно правильно обрати для відпочинку. Поблизу не повинно бути високої трави і воно має добре освітлюватися сонцем.

Також потрібно періодично оглядати себе, аби вчасно побачити кліща, який може пробратися через одяг на тіло. Найуважніше потрібно оглядати волосяні ділянки.

Також читають: За скільки часу можна позбутися наслідків куріння: інфографіка

Необхідно пам’ятати, що не достатньо витрусити одяг, його потрібно з себе зняти та ретельно оглянути. А потім добре випрати та попрасувати.

Медики констатують, кліщі можуть потрапити у домівки і з букетами квітів й з домашніми тваринами, а також через балкон та відчинені кватирки.

Наостанок працівники департаменту додали, що ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше доби, вірогідність інфікування доволі низька. Проте на третій день ризик захворіти зростає до 100%. Тривалість інкубаційного періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб.

Додамо, хвора Лайма — інфекційного характеру та має американське походження. Ще її називають «бичачим оком» через характерний висип на тілі, візуально схожий на око бика. Хвороба проявляється мігруючою еритемою й вражає нервову, опрорно-рухову та серцево-судинну системи. Найчастіше вона зустрічається у США та Європі.

Джерело.

Реклама

Реклама