Політика
МЗС вручило ноту послу Польщі через наміри країни розмістити в паспорті львівський «Меморіал орлят»

Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства.

У Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло через намір країни розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення так званого «Меморіалу орлят» на території Личаківського кладовища у Львові. Про це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца, передає «Європейська правда».

«Послу вручили ноту, в якій висловлюється рішучий протест щодо намірів польського Міністерства внутрішніх справ і адміністрації розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення каплиці-ротонди, розташованої на території Польських військових поховань на Личаківському кладовищі у місті Львів», — наголосила вона.

Реклама

«Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства», — наголосила речниця зовнішньополітичного відомства.

Беца повторила позицію України про те, що «оцінка історичних подій є справою істориків» і сторонам варто утриматися від «політизації окремих історичних фактів, що шкодили б розвитку взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Польщею».

Також читають: Українці обурилися на Фреймут через Бережну

Раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові. Також розглядається можливість того, що на одній зі сторінок з’явиться зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама).

Литва ще на минулому тижні відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві. «Ми пояснили йому ситуацію і попередили, що такого не повинно бути», — заявив з цього приводу міністр Лінас Лінкявічюс.

Джерело.

Реклама

Реклама