Економіка
МОЗ пояснив, які ліки українці отримуватимуть безкоштовно

Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок обговорення Національного переліку основних лікарських засобів, препарати з якого на госпітальному етапі пацієнти отримуватимуть безкоштовно.

Як заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час брифінгу 29 грудня, цей перелік визначає життєво важливі препарати, в яких потребують пацієнти і які є частиною національної політики з лікарських засобів, передає УП.Життя.

Також Супрун наголосила, що на госпітальному етапі ліки з Національного переліку пацієнти отримуватимуть безкоштовно, а на амбулаторному — препарати будуть включені в програму реімбурсації.

Реклама

За необхідності препарати, які не потраплять до переліку, будуть закуповуватися за державні кошти, зекономлені після закупівель ліків із Національного переліку.

«Зараз ми оголошуємо громадське обговорення Національного переліку лікарських засобів, воно триватиме 30 днів», — повідомила Супрун.

Після затвердження переліку МОЗ почне приймати від виробників ліків та організацій пацієнтів заявки для постійного перегляду цього реєстру.

Також читають: Мінімальна зарплата у 3200 грн: нові подробиці

Водночас, заступник Супрун, який займається складанням реєстру, Роман Ілик зазначив, що в чинному національному переліку є понад 1000 найменувань лікарських засобів, а в новому їх — 345.

За його словами, 265 з них — основні лікарські засоби, які будуть використовуватися для лікування хворих, а ще 100 — призначені для лікування специфічних захворювань.

«У списку з 1000 препаратів, які закуповуються за рахунок держбюджету, є так звані екзотичні ліки, що містять кров тварин, плавники акули, в складі таких препаратів немає діючої речовини, вони не мають міжнародної непатентованої назви. Ми не можемо собі дозволити закупівлю таких ліків, це занадто дорого, і з боку держави є марнотратством», — заявив Ілик.

Джерело.

Реклама

Реклама