Політика
МОЗ має намір реформувати швидку допомогу: що зміниться

Міністерство охорони здоров’я планує реформування швидкої допомоги. Що зміниться, і як до цього ставляться самі лікарі, пише «Сегодня».

Спочатку хочуть зменшити час приїзду швидкої. Якщо сьогодні карета невідкладної допомоги в місті повинна бути на місці через 10 хвилин, а в сільській місцевості — за 20, то після реформи час скоротиться до 4-8 хвилин, незалежно від типу місцевості. Щоб це стало реальним, МОЗ хоче вирішити дві проблеми: відсутність координації і величезна кількість непрофільних викликів. Поліпшити координацію між диспетчерами та екіпажами швидких хочуть з допомогою GPS-навігаторів.

Другу проблему будуть вирішувати, створивши колл-центр, через який лікарі надаватимуть безкоштовні консультації. За планом МОЗ, це візьме на себе більше половини дзвінків і дозволить працювати швидкій допомозі ефективніше.

Реклама

«Мені здається, скоротити час до восьми хвилин нереально! У містах на дорогах просто божевільні затори, а в сільській місцевості доріг взагалі подекуди немає. Швидку підрізають, не пропускають в потоці. Ми і зараз мчимо на виклик, часто ризикуючи життям, але вкладаємося в норматив. А якщо його знизити, це буде вже занадто небезпечно», — розповіла журналістам фельдшер однієї зі столичних станцій швидкої допомоги Інна Дудник.

Також читають: Весняні вихідні 2017 року: стало відомо, скільки відпочиватимуть українці

Окрім того, у МОЗ хочуть збільшити кількість підстанцій швидкої допомоги в країні, а також відкрити в лікарнях профільні відділення, які будуть займатися тільки тими хворими, яких привезла швидка.

Але член Комітету ВР з охорони здоров’я Олег Мусій сумнівається, що в бюджеті на це знайдуть гроші.

Також МОЗ до кінця цього року запустить програму «Перший на місці події», обов’язкову для поліцейських і рятувальників — їх навчать робити серцево-легеневу реанімацію, правильно жгутовать рани і ставити шини на переломи. Програма буде доступна і звичайним українцям.

Активно будуть перевчати і фельдшерів, а також випускників медучилищ. Перші після 180 навчальних годин будуть перекваліфіковані в парамедиків, які будуть ставити попередні діагнози і проводити нескладні медичні маніпуляції дорогоюдо лікарні. Випускників будуть вчити для роботи на швидких ще три роки.

Джерело.

Реклама

Реклама