Економіка
Мільйони заробітчан можуть повернутися в Україну після запровадження безвізу, – економіст
Близько 5 мільйонів трудових мігрантів з України, які працюють в Європі, після запровадження безвізового режиму почнуть масово повертатися додому. Українська влада повинна приготуватися до цього.

Таку думку в колонці на сайті «Апостроф» висловив економіст Валерій Коновалюк.

«Безвіз, в залежності від дій влади, може стати як порятунком для української економіки, так і загрозою для країни», – зазначив він.

Коновалюк наголосив, що «українські чиновники, прагнучи отримати безвіз будь-якою ціною, пішли на максимальні поступки європейцям: вільний допуск туристів в ЄС було отримано в обмін на жорсткість умов для трудових мігрантів з України в Європі».

Реклама

Економіст вважає, що повернення українських заробітчан додому може стати шансом для держави, проте ним необхідно ще правильно скористатися.

Також читають: Поліція лякає іноземців шахраями і проституцією перед Євробаченням

«Необхідно реінтегрувати величезну кількість людей, дати їм роботу за фахом, соціальні гарантії і перспективу. Це можливо, тільки якщо перезапустити українську економіку на зовсім нових принципах»,– написав Коновалюк.

Він пояснив, що сьогоднішня структура української економіки не здатна терміново прийняти не те що мільйон колишніх мігрантів, а хоча б сто тисяч. Відтак, експерт переконаний, що Кабміну варто вже сьогодні подумати стратегічно та вирішити, як реінтегрувати величезний трудовий ресурс в українську економіку.

Джерело.

Реклама

Реклама