Політика
Ми більше не станемо відзначати День Перемоги за московським сценарієм, — Порошенко

Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що свято 9 травня в Україні залишиться, але його будуть святкувати по іншому, ніж це роблять у Росії і робили в Радянському Союзі. Про це Порошенко сказав з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні під час церемонії складання військової присяги молодим поповненням окремого полку Президента і 101-ї окремої механізованої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил.

«Ми, українці, є повноправними учасниками перемоги над нацизмом. Гіркі спогади про ті роки не залишають нас, дбайливо передаються з покоління в покоління. Свято це є і буде, але ми більше не станемо відзначати його за московським сценарієм», — сказав Президент Петро

Порошенко додав, що Друга світова війна мала планетарний характер і народи колишнього Радянського Союзу воювали разом, підкресливши при цьому, що вона мала свій окремий, український вимір, який для нас є головним.

Реклама

«Його не можна описати всього двома фарбами, чорною і білою, а інших у радянській і російській палітрі — наче й немає», — зазначив Президент.

Порошенко також наголосив, що Україна категорично відкидає намагання Росії використати перемогу над нацизмом у Другій світовій війні для задоволення своїх реваншистських, імперських і експансіоністських потреб.

Також читають: Український паспорт посів 48 місце в рейтингу «потужності»

Президент підкреслив, що з урахуванням подій останніх років необхідно засвоїти, що військом не можна нехтувати, а героїв — гріх забувати.

«У строю захисників України, що протистоять російсько-терористичним військам на сході України, стоять онуки і правнуки учасників Другої світової, які в лавах Червоної армії, Української Повстанської армії, партизанських загонів отримували і здобули перемогу над нацизмом. Цей факт — символ зв’язку різних поколінь захисників України, це ознака примирення героїв, які захищали Україну від нацизму з червоним, синьо-жовтим і червоно-чорним прапорами», — сказав він.

Глава держави також підкреслив, що історія свідчить про те, що найсильнішими є ті нації, які в часи тяжких випробувань здатні відкинути внутрішні перешкоди і протиріччя.

У зв’язку з цим він акцентував, що тільки разом українцям вдасться відстояти незалежність і перемогти, а також побудувати державу, яка дасть кожному громадянину гідне життя.

Джерело.

Реклама

Реклама