Політика
«Медовий місяць» Гройсмана завершився, – Bloomberg

Авторитетне британське видання проаналізувало політичне становище, в якому прем’єр-міністр України опинився за рік роботи на посаді, а також назвало причини низьких рейтингів та майбутні проблеми українського чиновника.

12 місяців роботи Кабміну під головуванням Володимира Гройсмана збігли швидко. За цей період ніхто не посягав на крісло прем’єра, проте тепер його «медовий місяць» завершився.

Як глава уряду він взяв на себе провину за багато непопулярних кроків, яких зажадав МВФ, щоб зробити бюджет більш стабільним. Тоді як українці стерпіли захмарні рахунки за комуналку, прийнявши їх як «ліки», необхідні для модернізації колишньої радянської економіки, йдеться у статті.

Реклама

Наразі головний суперник Гройсмана, як зазначається, – Юлія Тимошенко, екс-прем’єр-міністр та популістський лідер опозиції, яка виступає проти скорочення урядом субсидій на енергопостачання. Також змістити Гройсмана і просувати більш дружні відносини з Росією прагне «Опозиційний блок». А серед новачків, які претендують на крісло прем’єра – екс-президент Грузії та екс-губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі.

Також читають: Літак ВМС США здійснив розвідувальний політ неподалік окупованого Криму

«Основний ризик для Гройсмана – це вотум недовіри в парламенті, де в коаліції, яка його підтримує, немає переважної більшості. Якщо він програє голосування, у законодавців буде 30 днів на створення нового альянсу і ще 30 днів – на формування уряду. Деякі опозиційні партії також прагнуть до позачергових виборів, але їх повинен призначити президент Петро Порошенко, який вибрав Гройсмана на пост прем’єра і виключив такий крок»,– розмірковує автор публікації.

Що ж до перепон, то політична нестабільність стане головною перешкодою для Гройсмана і пригальмує просування його планів. Одним із пріоритетів його роботи, на думку автора, залишається підтримання потоку грошей від МВФ. Вже було занадто багато затримок, і майбутні транші вимагають складної реформи пенсійної системи. Можуть постраждати й інші сфери, починаючи з не особливо успішних спроб країни побороти корупцію і завершуючи продажем державних активів, йдеться у публікації.

Джерело.

Реклама

Реклама