Політика
Макрон набрав в Парижі 90% голосів

Новообраний президент Франції Макрон набрав у Парижі 90% голосів. Марін Ле Пен показала хороші результати на північному сході країни

На президентських виборах у Франції за Еммануеля Макрона проголосували майже 90% виборців-парижан, повідомляє DW.

Як написала у Twitter в ніч на понеділок, 8 травня, мер французької столиці Анн Ідальго, вона пишається, що жителі міста віддали правій популістці Марін Ле Пен лише 10% голосів.

Реклама

У Парижі Макрон переміг і в першому турі, набравши майже 35% голосів. За Ле Пен 23 квітня проголосувало менше 5% парижан.

В інших великих містах і агломераціях Макрон також переміг з великою перевагою – в Бордо лідер руху «Вперед!» набрав 86% голосів, в Тулузі – майже 83%, в Страсбурзі – 81%. Марін Ле Пен показала хороші результати на північному сході країни, в регіоні Арденнських гір і на Корсиці.

Еммануель Макрон оголосив, що в понеділок, 8 травня, залишить керівництво в русі «Вперед!» Очікується, що він вступить на посаду глави держави протягом тижня після оголошення результатів голосування.

Зазначимо, Макрон набрав 66,06% – за нього віддали свої голоси 20,7 млн виборців. Лідер «Національного фронту» Марін Ле Пен набрала 33,94% голосів французів – за неї проголосували 10,6 млн людей. Крім того, 2,24% бюлетенів були визнані недійсними – понад 1 млн.

Також читають: «Газпром» почав будівництво «Турецького потоку» в обхід України

Джерело.

Реклама

Реклама