Економіка
Коли українці побачать нові пенсії: в Кабміні дали прогноз
Пенсійна реформа в Україні буде здійснюватися в декілька етапів, тому її повноцінна реалізація стане можлива не раніше, ніж через кілька років.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу ZIK, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

За його словами, зараз триває робота над другим етапом реформування — впровадженням кардинальних змін у солідарній системі пенсійного забезпечення.

«Солідарна система — це база, фундамент будь-якої моделі пенсійного забезпечення. Зараз половина коштів на виплату пенсій, а це 141 млрд грн, береться з Державного бюджету, а не з внесків людей до Пенсійного фонду. Ми вважаємо, що цю проблему можна вирішити тільки через розширення кола платників страхових внесків», — наголосив чиновник.

Реклама

Рева пояснив, що успішне завершення другого етапу реформи відкриє можливості для наступного, ключового кроку — запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Також читають: Комісія МОЗ: Насірову поставили неправильний діагноз у «Феофанії»

«Результатом стане подача відповідного законопроекту в парламент, яким буде визначатися механізм функціонування накопичувальної системи. Закон чітко визначить державну фінансову установу, в якій будуть відкриті накопичувальні рахунки і куди будуть направлятися кошти. Деякі експерти пропонують спрямовувати їх, наприклад, на інвестиційні проекти або на придбання державних облігацій. Це питання дуже чутливе і обробляється серйозно, адже ми не можемо припуститися навіть найменшого ризику втрати накопичень людей», — запевнив міністр.

Він додав, що на цьому етапі питання впровадження накопичувального рівня перебуває на стадії експертного опрацювання і проходить серйозне вивчення всіх нюансів проекту, оскільки закладені механізми визначатимуть успішність роботи всієї системи пенсійного забезпечення в цілому.

Джерело.

Реклама

Реклама