Політика
Клімкін запропонував альтернативу візовому режиму для росіян

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає за створення системи попереднього інформування громадян Росії про їх намір відвідати Україну.

“Візи насправді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий – ось ви їдете в багато країн і потім заходите в інтернет і говорите: Я через 5 днів їду – ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд, так щоб це не було абсолютно неконтрольовано”, – сказав Клімкін в ефірі “1+1” в понеділок вранці.

За його словами, після прийняття політичного рішення про створення такої платформи, на її розробку необхідно кілька місяців, після чого її необхідно буде протестувати.

Реклама

Клімкін наголосив, що головне – контроль на кордоні.

Також читають: Завдяки «безвізу» паспорт України піднявся у рейтингу паспортів світу

Міністр зазначив, що візи для росіян можна було б ввести вже давно, проте виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада може змусити “робити візу в власну країну”.

Також на території Росії живуть громадяни України, і в разі введення візового режиму, влада РФ може тиснути на них для зміни громадянства.

“Наша мета має бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не нашкодило українцям”, – сказав Клімкін.

Джерело.

Реклама

Реклама