Події
Кілька співробітників російського консульства у Сан-Франциско просять політпритулку в США – юрист

Президент юридичної корпорації American Corporate Services, Inc Григорій Фінкельсон заявив, що кілька співробітників консульства у Сан-Франциско звернулися із проханням надання політичного притулку в США.

«… ми вже отримали кілька дзвінків від співробітників консулату (консульства Росії в Сан-Франциско — ред.) і ми вже з ними починаємо працювати…. І вони не хочуть їхати назад, до речі, я їх дуже добре розумію», – заявив, зокрема, Фінкельсон під час розмови з російським художником і блогером Ігорем Поночевним, опублікованим останнім у Facebook.

Варто зазначити, що заяву Фінкельсона вже прокоментувала офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, назвавши її фейком.

Реклама

«Для відволікання уваги від правового свавілля, що твориться американськими спецслужбами щодо російських дипломатів і дипвласності, запущений фейк про те, що співробітники Генконсульства Росії в Сан-Франциско «попросили політичного притулку», – написала Захарова на своїй сторінці у Facebook.

Також читають: Українські заробітчани відкрили для себе новий напрямок

Нагадаємо, 31 серпня Державний департамент США оголосив, що до 2 вересня Росія повинна закрити своє генеральне консульство у Сан-Франциско, торгове представництво у Вашингтоні та його філію у Нью-Йорку. Рішення про закриття генконсульства ініціював особисто президент США Дональд Трамп.

У ніч на 2 вересня в консульстві РФ в Сан-Франциско в каміні спалювали «невідомі предмети». Перед цим МЗС РФ заявило, що агенти ФБР мають намір провести там обшук.

Через деякий час російські ЗМІ повідомили, що у Вашингтоні в будівлю торгового представництва Росії прийшли з обшуком.

У свою чергу, американські ЗМІ повідомили, що посадові особи США і співробітники посольства Росії провели обхід диппредставництв, які повинні були перейти під контроль США, для того, щоб «забезпечити безпеку і захист будівель».

Генеральний консул Росії у Сан-Франциско Сергій Петров підтвердив, що диппредставництво вже закрите. За його словами, будинок передано американській владі, проте дипломатам, які проживають там, дозволили перебувати в ньому до 1 жовтня.

Вимога США про закриття генконсульства Росії, торгового представництва у Вашингтоні і його філії у Нью-Йорку була висунута у відповідь на вислання американських дипломатів із Росії – до 1 вересня РФ повинні були покинути 755 працівників американської дипмісії. Такий крок Росії був відповіддю на посилення санкцій проти Кремля.

Також читають: Північна Корея підірвала найпотужнішу ядерну бомбу в своїй історії

Джерело.

Реклама

Реклама