Події
Кіберполіція підтвердила загрозу від оновлень CCleaner

Українська кіберполіція попереджає про зараження одного з оновлень популярної програми «CCleaner», яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем
Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Кіберполіція вживає заходів для недопущення інфікування вірусом комп’ютерів українських користувачів. Версія програми «CCleaner» зі шкідливим завантаженням (5.33), була випущена у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року», — йдеться у повідомленні.

Цю версію підписано із застосуванням дійсного цифрового сертифікату, який був випущений компанією-розробником «Symantec Piriform Ltd».

Реклама

«Тому користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела», — додали у кіберполіції.

Разом з тим, наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер. Також, у Кіберполіції зазначають, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається «дуже низьким».

Україну зазначена атака оминула. Водночас, зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

Також читають: Чим буде займатися дорожня поліція: з’явилося роз’яснення для водіїв (відео)

«Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера», — додали правоохоронці.

Наразі фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення «CCleaner» українським користувачам, а радять шукати аналогічні продукти. Окрім того, слід переконатися, що встановлене на комп’ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур.

Джерело.

Реклама

Реклама