Економіка
Кабмін ставить під загрозу майбутнє України як транзитера газу — Енергоспівтовариство

Плани уряду внести ПАТ «Магістральні газопроводи України» в список держкомпаній, які не підлягають приватизації, роблять неможливим залучення зовнішніх інвестицій в підтримку і розвиток газотранспортної системи України.

Про це йдеться в листі глави секретаріату Енергоспівтовариства Янеза Копача на ім’я віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона, повідомляє Економічна правда.

У документі вказується, що залучення зовнішніх інвестицій в газотранспортну систему виявилося фактично заблокованим після того як влітку цього року Кабмін схвалив законопроект №6778, яким пропонується внести зміни до Закону «Про перелік об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації».

Реклама

«У законопроекті пропонується включити ПАТ «МГУ» в список підприємств, що не підлягають приватизації.

Таке включення фактично означає заборону на продаж будь-якого пакету акцій МГУ будь-якому приватному інвестору», — йдеться в листі.

Копач зазначає, що залучення Україною партнера до транспортування природного газу було чітко визначено таким, що відповідає стратегічним інтересам нашої країни.

«Це допомогло б Україні позиціонувати себе як надійного партнера на європейських ринках природного газу та забезпечити собі перспективу транзиту природного газу після 2019 року (після закінчення терміну дії контракту між «Нафтогазом» і російським «Газпромом» на транзит російського газу через територію України — ЕП)», — стверджує Енергоспівтовариство.

«Пропонуючи заборонити продаж акцій МГУ третій стороні, законопроект фактично перекреслює таку можливість», — йдеться в листі.

У ньому також вказується, що Секретаріат ЕС вважає останні кроки уряду загрозою для майбутнього України

як транзитера природного газу до Європи.

Також читають: Депутата від «Радикальної партії Ляшка» затримали за підозрою у вбuвcтвi депутата-«свободівця»

«На жаль, схвалення законопроекту №6778 не єдиний крок. Останнім часом ми спостерігаємо, як Міністерство енергетики фактично намагається зберегти контроль за активами з транспортування і зберігання в порушення зобов’язань України по «Договору про заснування Енергетичного співтовариства», — йдеться в тексті листа.

«Ми вважаємо, що в даний момент потрібно знайти рішення цієї проблеми, яке б дійсно відповідало інтересам України, а не інтересам окремих особистостей. Секретаріат сприятиме прийняттю такого рішення. Перш за все ми вимагаємо невідкладного відкликання законопроекту №6778», — йдеться у зверненні Копача.

ПАТ «Магістральні газопроводи України» створено в якості компанії, до якої від «Укртрансгазу» повинні були перейти функції оператора газотранспортної системи.

Законом «Про ринок природного газу» передбачена можливість залучення інвестора до роботи і управління газотранспортною системою шляхом володіння «до 49% акцій оператора ГТС».

Джерело.

Реклама

Реклама