Події
Із Києва до Перемишля урочисто відправили перший безвізовий потяг
Проводжали потяг з Центрального залізничного вокзалу Києва представники українського уряду та іноземні дипломати.

З України до Польщі вирушив перший безвізовий потяг, яким подорожує група з понад 40 українських активістів, експертів, аналітиків, митців і журналістів, повідомляє УНІАН.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що представники української культури й громадянського суспільства вирушили до Польщі, щоб перевірити, як у перший день працює перетин кордону з Європейським Союзом, який на її думку «зараз залишиться виключно кордоном, а не бар’єром».

Також читають: Як зміняться правила поїздок з дитиною за кордон з безвізовим режимом

Реклама

«З сьогоднішньої ночі ми маємо можливість бачити на свої очі і пересвідчуватися, яка є Європа, вчитися там практик, приносити їх додому, змінювати нашу державу на краще, і я переконана, те, що цей безвізовий потяг їде, і що ми отримали такий безвіз, це насамперед визнання того, що ми зробили ті реформи, які нам бути потрібні», — заявила віце-прем’єр.

У свою чергу, посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло сказав, що Україна заслужила на запровадження безвізового режиму. За його словами, сьогодні ЄС відкриває європейський простір для України.

«Я думаю, що вам треба було дати безвізовий режим роки тому назад», — повідомив дипломат.

А також додав, що щасливий сьогодні проводжати поїзд до Перемишля й нагадав, що процедури перевірки громадян під час перетину кордону, які стосуються питання безпеки, зберігаються, зокрема, перевірка біометричного паспорту.

Також читають: Для зручного перетину кордону Держприкордонслужба запропонувала користуватися Кордон online

Джерело.

Реклама

Реклама