Події
Інформація про побиття української школярки в Гданську є «кремлівським фейком» (відео)

Польський журналіст, спецкореспондент TV Republika і TV Polsat, колишній кандидат на посаду голови правління НСТУ Марек Сієрант заявляє, що українські видання «Главком», УНІАН, ZIK та інші розповсюдили неправдиву інформацію про начебто побиття української школярки в Польщі, і закликає українські ЗМІ не піддаватись на «кремлівські провокації» й перевіряти інформацію.

Про це він сказав у відео у Facebook.

15 травня на сайті «Ведомости-Украина» з’явилася інформація, що нібито 11 травня біля однієї зі шкіл польського міста Гданська була «жорстоко побита і принижена українська школярка» зі словами «бандерівська курва».

Реклама

Також читають: НАТО: Блокування російських сайтів в Україні – це питання безпеки, а не свободи слова

Інформацію про побиття українки було опубліковано з посиланням на Facebook польської користувачки Маріки Питльовської. Вона дійсно опублікувала відео із побиття дівчатами школярки, але в її інформації немає жодної згадки про те, що побиття було здійснено на грунті національної ворожнечі. На відео не зафіксовано, що побиту обзивають «бандерівською курвою», як йшлося у новині російськомовного сайту. Маріка Питльовська хотіла привернути увагу до самого факту жорстокого побиття польської школярки як до суспільної проблеми.

Попри це одразу декілька українських ЗМІ опублікували фейкову новину. Згодом українські видання зняли цю новину.

Джерело.

Реклама

Реклама