Події
Гройсман про заяву Земана щодо Криму: Здорова людина ніколи такого не скаже (відео)
Прем’єр назвав скандальну заяву чеського президента божевільною

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «112 Україна» прокоментував скандальну заяву президента Чехії Мілоша Земана, в якій він говорить, що анексія Криму — справа завершена. Коментувати скандальну заяву прем’єр став паралельно зі своєю оцінкою українського закону «Про освіту».

Гройсман зазначив, що заява чеського президента не відображає настрій громадян країни.

«Україна – толерантна країна, в якій є шана і повага до всіх національних меншин. Але ми повинні докладати зусиль для розвитку нашої рідної української мови. Це принципово важливо, тут не повинно бути інших думок. Так як і те, що деякі керівники держав дозволяють собі як-то не дуже шанобливо ставитися до України. Україна – велика країна, 45-мільйонна нація і нікому не дозволено звертатися до нас з якоюсь неповагою і це є очевидним фактом.

Реклама

Хотів би тут зазначити нещодавню заяву президента Чехії, — знаєте, здорова людина ніколи цього не заявить, а глибоко психічно хвора — можливо. Але я точно знаю, що чехи абсолютно прекрасні розумні люди, наші друзі і партнери. Думаю, серед такої прекрасної нації є ті, хто іноді дозволяє собі божевільні заяви, свідками яких ми є сьогодні», — сказав прем’єр.

Також читають: ПАРЄ винесла вердикт щодо українського закону «Про освіту»

Як раніше повідомлялося, президент Чехії Мілош Земан під час виступу на сесії ПАРЄ 10 жовтня заявив, що вважає анексію Криму Росією «завершеною справою», а Україна може отримати від РФ компенсацію. «На мою думку, буде якась компенсація для України — або в фінансовій формі, або нафтою і газом», — сказав Земан.

Посол України в Чехії назвав заяву Земана щодо Криму «цинічною і абсолютно неприйнятною». Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що слід реагувати не на заяву Земана щодо Криму, а на мотивацію тих осіб, які надали йому слово з трибуни ПАРЄ.

Президент Петро Порошенко у відповідь на слова Земана заявив, що Крим не є предметом торгу.

Реклама

Реклама