Події
Гройсман привітав українців з Днем слов’янської писемності та культури
Прем’єр підкреслив, що історичний розвиток української культури є невід’ємним від слов’янського світу

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав українців з Днем слов’янської писемності і культури, який традиційно відзначається в день святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в країнах Південної та Східної Європи. Про це повідомляє прес-служба уряду.

«За різними історичними джерелами, видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужбові книги і Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються більше 250 млн осіб і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини та грецького письма», — йдеться в тексті привітання.

Прем’єр підкреслив, що історичний розвиток української культури є невід’ємним від слов’янського світу. «Взаємозбагачення слов’янських культур сьогодні неможливо уявити без української письмової спадщини. Всупереч століттям утисків, яких зазнавала наша мова й культура за часів російської колонізації, українці здійснили справжній інтелектуальний подвиг – не тільки відстояли власну національну та культурну самобутність, але й дали поштовх для подальшого розвитку своєї культури та словесності», — додав він.

Реклама

Також читають: Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве

«Сьогодні українська мова і культура знову стають модними, помітними, затребуваними у світі. І наш спільний обов’язок не тільки піклуватися про історико-культурну спадщину, але й забезпечувати інституційну підтримку для стрімкого розвитку сучасної креативної української культури. Це питання виживання в умовах глобального світу, економічної доцільності та міжнародного престижу нашої держави», — переконаний Володимир Гройсман.

Мова йде про обов’язкове мовлення українською мовою 75% часу протягом тижня і проміжків часу 7:00-18:00 і 18:00-22:00 на загальнодержавних телеканалах. На місцевих каналах квота становить 60% (у першому читанні йшлося про половину часу). Якщо телекомпанія мовить у декількох областях, вона прирівнюється до загальнодержавної.

Джерело.

Реклама

Реклама