Події
Глава МЗС Угорщини відмовився зустрітись з Клімкіним

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто відмовився від повторної пропозиції міністра закордонних справ Павла Клімкіна зустрітися на Закарпатті для обговорення українського закону «Про освіту».

Про це повідомляє видання 24tv.ua .

Угорський міністр Петер Сіярто відвідав 9 жовтня Ужгород, де провів зустріч з керівниками організацій закарпатських угорців та очільниками історичних церков для узгодження точок зору.

Реклама

Під час візиту він заявив, що Павло Клімкін з пропозицією обговорити закон про освіту спізнився – «закарпатських угорців слід було питати про їхню думку до схвалення закону».

Також читають: Дві українські компанії виробляли неякісні медикаменти

Нагадаємо, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту. У документі передбачається, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова — українська. У Бухаресті та Будапешті негативно відреагували на цей закон, бо вбачають у цьому утиски відповідних нацменшин в Україні.

Окрім того, у МЗС Угорщини вважають, що новий український закон про освіту суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Реклама

Реклама