Економіка
Фунт впав до 3-місячного мінімуму через страх інвесторів перед Brexit

Через страх інвесторів фунт стерлінгів опустився до рівня тримісячного мінімуму на азіатських торгах понеділка. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як у ЗМІ повідомили про готовність британського уряду до «жорсткого» Brexit, інвестори стали боятися наслідків виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу.

Фунт змусив інвесторів переключити на себе увагу з долара, який на попередніх сесіях виявився під тиском, оскільки інвестори розмірковували над тим, чого чекати від економічної політики обраного президента США Дональда Трампа в п’ятницю.

Реклама

Британська валюта опускалася до $ 1,1983 на слабких ранкових торгах — до мінімуму з початку жовтня. До 9.24 по Києву фунт знизився на 1,2% до попереднього закриття до $ 1,2027.

За словами дилерів, частково реакція ринку пов’язана з повідомленням в газеті The Sunday Times про те, що прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей на цьому тижні сигналізує про планування «жорсткого Brexit», сказавши, що вона готова піти з єдиного європейського ринку в обмін на повернення контролю над кордонами країни.

Також читають: «Злазьте з таблеток»: мережа підняла на сміх чиновницю МОЗ за «сенсаційне» відкриття

Інвестори побоюються, що подібний рішучий розрив зв’язків з єдиним ринком зашкодить британському експорту і відлякає іноземних інвесторів.

Євро виріс на 1% до 0,8828 фунта. Фунт також втратив 1,8% до безпечної ієни до 137,11.

Долар зменшив 0,4% до ієни до 114,03, знову наблизившись до мінімуму минулого тижня в 113,75.

Індекс долара, підтримуваний ослабленням фунта, додав 0,3% до 101,47.

Євро знизився на 0,2% до долара до $ 1,061.

Джерело.

Реклама

Реклама