Політика
Франція критикує Трампа за плани перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро пригрозив «серйозними наслідками» для США у випадку реалізації намірів перенести посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє AFP.

«Коли ти президент Сполучених Штатів, то ти не можеш мати такий впертий і настільки однобічний погляд на цю проблему. Ти повинен спробувати створити умови для миру», – сказав Еро.

Агенція нагадує, палестинський лідер Махмуд Аббас попередив в суботу, що миру буде завдано смертельно удару, якщо адміністрація Трампа, який пообіцяв всіляко підтримувати Ізраїль, перемістить посольство США до Єрусалиму.

Реклама

Нагадаємо, обраний президент США Дональд Трамп підтримав Ізраїль і розкритикував резолюцію Ради безпеки ООН, яка назвала будівництво поселень на Західному березі річки Йордан та у Східному Єрусалимі порушенням міжнародного права.

Також читають: У Польщі відкрили ще одне українське консульство

Зазначимо, що Ізраїль та Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею й не визнають таке право за іншою стороною, хоча ізраїльський суверенітет над східною частиною міста не визнаний ні ООН, ні значною частиною міжнародного співтовариства, а органи влади Палестинської автономії взагалі ніколи не перебували в Єрусалимі.

Майже всі держави розміщають свої посольства в районі Великого Тель-Авіва, за винятком Болівії й Парагваю, чиї посольства розташовуються в околицях Єрусалима.

Конгрес США ще в 2000 році ухвалив рішення щодо переносу посольства в Єрусалим, однак уряд США постійно відкладає виконання рішення.

Джерело.

Реклама

Реклама