Економіка
Фальшиві долари: як вберегтися від підробки

Підробки бувають настільки якісними, що навіть досвідчені люди не завжди можуть дати однозначний висновок. Експерти пов’язують появу великої кількості фальшивок із зростанням тіньового обороту валюти в країні.

Один з поширених способів збуту фальшивих доларів — купівля речей у ювелірних та брендових магазинах.

«Шахраї говорять продавцям, що у них немає при собі гривень, а ті, оскільки не хочуть втрачати покупців, погоджуються йти на порушення і приймають валюту», — говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Реклама

Підтверджує вал липових купюр в Києві і джерело в експертній службі МВС. Всього, за даними столичної прокуратури, в 2016 році в Києві було порушено 76 кримінальних справ за статтею фальшивомонетництво, а з початку 2017 року – 22.

«Якщо ще кілька років тому тіньовий оборот становив близько $100-200 тис. на місяць, а основний оборот $2 млрд на місяць проходив офіційно через банки, які виступали своєрідним фільтром, то зараз ситуація протилежна. Більша частина доларового обороту в тіні. І порахувати, скільки конкретно фальшивих доларів в обігу, неможливо», — говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Також читають: Google розповів, де українці відпочивають влітку

За його словами, в основному «сірі» долари надходять в Україну через Польщу. «Основними донорами є арабські країни, але останнім часом не можна виключати можливості транспортування підробок з так званих «республік», де було захоплено багато поліграфічних комбінатів зі значними виробничими потужностями, на яких раніше друкували акцизні марки або водяні знаки. На такому обладнанні цілком можливо зробити якісні зразки», — говорить Кущ.

Як виявилося, придбати «сірі» долари можна і в інтернеті. Найчастіше за 30-50% вартості номіналу. Причому вони користуються досить високим попитом.

Як визначити фальшиві долари

  • Потрібно звернути увагу на структуру паперу і чорнила, які повинні бути нанесені рельєфно.
  • Провести по одягу зображеної людини, якщо долар справжній, ви відчуєте рельєфність, фальшивомонетники не зможуть такого зробити.
  • Ще один спосіб: поглянути на рамку-облямівку купюри — на справжній вона повинна бути безперервною.

Джерело.

Реклама

Реклама