Економіка
Електроенергія в Україні знову зросте – є вагома підстава
Заплановане на 1 квітня чергове підвищення цін на електроенергію поки що не відбудеться, але це, швидше за все – лише віддермінування.

Про це йдеться у матеріалі журналіста Наталії Лебідь «Хто допоміг Ахметову подвоїти статки?».

«Подальше застосування формули «Роттердам плюс», яку нещодавно відмовився скасувати Апеляційний господарський суд Києва, поза всяким сумнівом, тягтиме тарифи вгору», – йдеться в матеріалі.

Журналіст наголошує, алгоритм нарахування ціни за електроенергію нині визначає формула «Роттердам плюс», запропонована свого часу НКДЕКП.

Реклама

«Роттердам+ – це формула, по якій рахується ціна електроенергії. В ціну закладається вартість вугілля в Роттердамі та перевезення до України. В Роттердам воно потрапляє з різних країн. Справа в тому, що ми його з Роттердаму не веземо – ми використовуємо наше українське вугілля. Просто воно зараховується в тарифах по тих роттердамських цінах», – коментує енергетичний експерт Андрій Герус.

Також читають: Коли українці побачать нові пенсії: в Кабміні дали прогноз

Він також додав, що подібний механізм визначення вартості палива, а отже й електроенергія, котра виробляється за його допомогою, боляче б’є по пересічному споживачу.

За його підрахунками, українці вже переплатили за електроенергію 10 мільярдів гривень.

Джерело.

Реклама

Реклама