Економіка
Експерт розповів, чого найближчим часом очікувати від курсу валют

Курс гривні за великим рахунком залежить від МВФ. Але спрогнозувати його не зможе навіть голова НБУ.

Про це розповів Арчіл Мамателашвілі – радник з макроекономіки і фінансовому секторі в «TBC Bank» в Грузії, член ради Національного Банку Грузії (2013-2014), заступник міністра енергетики Грузії в 2005-2007 роках, пише 24 канал.

«Це залежить від МФВ. Попиту і пропозиції. Якщо економіка України буде зростати, само собою попит на гривню буде рости, гривня буде зміцнюватися. Якщо економіка не буде розвиватися – буде навпаки»,– зазначив він.

Реклама

Експерт наголосив, що для стабільності гривні потрібно залучити капітал, залучити фінансові ресурси у формі кредитів для українських кампаній за кордоном. А це підвищить економіку.

Також читають: Консульства Польщі відновили свою роботу в Україні

Щодо курсу євро і долара Мамателашвілі зазначив, що долар став міцнішим за євро, але цей тренд зараз зупинився. На думку експерта, може бути сильний стрибок валюти після виборів у Франції, але він буде тимчасовим.

«Припустимо, якщо у Франції вибори виграє націоналістка Марі Ле Пен, в такому випадку Франція обіцяє, що вона буде проти Європи, вийде з Євросоюзу і так далі. Це буде сильний удар, тому що торговельний баланс Франції повністю інтегрований з Європою. Тому це може вплинути тимчасово. Це буде негативно для євро. Але це не буде довгостроково. Тому що економічних фундаментальних факторів для сильного падіння поки що не видно», – наголосив Мамателашвілі.

Зазначимо, одинадцяті президентські вибори у Франції пройдуть у два тури: перший відбудуться 23 квітня 2017 року, другий – 7 травня.

Реклама

Реклама