Події
Ексклюзивне інтерв’ю з Саакашвілі

Екс-президента Грузії та колишнього очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

26 липня Петро Порошенко підписав указ про втрату громадянства України Міхеїлом Саакашвілі. На цей час політик перебував у США. Екс-губернатор Одещини вважає, що його хочуть змусити отримати статус біженця та обіцяє повернутися в Україну.

У Києві на Майдані Незалежності політична сила Міхеїла Саакашвілі «Рух нових сил» провела віче 27 липня. Політик дав ексклюзивне інтерв’ю 24 Каналу.

Реклама

Чи вважаєте Ви, що це рішення особисто Петра Порошенка? І що Ви тепер думаєте про президента?

– Головнокомандуючий у цей важкий для України час – просто банальний боягуз. Такі його дії – це прояв боягузтва. Він дочекався поки я поїду з країни, не проводячи жодних слухань, жодних процедур – цілком таємно вкрав у мене громадянство. Це називається не забрати, а саме вкрасти. Коли громадянство забирають, це відбувається чисто і прозоро, з дотриманням усіх процедур.

– Є банда злодіїв і крадіїв, яка засіла у владі і просто бере все, що погано лежить – виїхав із країни, забрали громадянство, не прийшов на ферму, твій урожай забрав хтось інший і тобі кажуть, що це вже не твій урожай. Я сказав, що вважаю себе звичайним українцем, бо я така ж жертва свавілля, як і інші українці. Тому, вважаю, що я повинен продовжувати цю боротьбу. Ми анонсували мобілізацію штабу спільних дій. Ми працюватимемо з громадянським сектором. Зокрема, я дуже вдячним громадянським активістам за те, що вони роблять.

Як ви вважаєте, чим спровокована така реакція Банкової? Чому саме зараз Вас вирішили позбавити громадянства?

– Позбавити мене громадянства – це колективне рішення: Порошенка, Ахметова, Авакова, Пашинського, Турчинова та інших з українського олігархату. Цей олігархат захищає своє право грабувати Україну.

– Але насправді це все настільки старі методи – в СРСР викидали опозиціонерів, їх вивозили в Ефіопію, викидали в аеропорту і вручали повідомлення про позбавлення громадянства. Мені ж навіть повідомлення ніхто не вручив.

Багато ваших соратників вважають, що ви незабаром повернетеся до України, навіть не маючи українського громадянства. То чи правда, що ви хочете повернутися до України і коли? Яким чином плануєте це робити?

– Для початку я хотів би побачити підписаний указ Порошенка. Сьогодні наші представники депутати були в Міграційній службі. У Міграційній службі всіх керівників викликали начебто терміново до Авакова. Всі документи були закриті впродовж чотирьох годин. Керівник не зміг утекти, тому закрився у себе в кабінеті і сидів там чотири години. Вони не дають ніяких документів.

Адвокати Саакашвілі навідалися до голови міграційної служби України: дивіться відео

– Потім ми подамо апеляцію до адміністративного суду. Звісно, він під наглядом «рішали» Грановського і Кононенка. Тому, очікувано, що в суді винесуть рішення, потрібне їм. Юридична сторона справи також порушена – порушена Конституція, яка повністю забороняє скасування громадянства. Також міжнародна конвенція, яка забороняє залишати людину без громадянства. Доказів у нас є більше, ніж достатньо.

– Я не визнаю цих указів Порошенка, вони протирічать Конституції. А Конституція стоїть вище, ніж президент. З таких дій зрозуміло, що Порошенкові захотілось позбавитись від одного із головних політичних опонентів

Джерело.

Реклама

Реклама