Політика
Джерелом секретних даних, які Трамп розкрив Росії, виявився Ізраїль, — NYT
Представники ізраїльської влади не підтверджують цю інформацію

Джерелом секретної інформації, яку президент США Дональд Трамп розповів главі МЗС РФ Сергію Лаврову, виявився Ізраїль. Про це повідомила у вівторок газета The New York Times з посиланням на джерело, знайоме з тим, як саме США отримали ці розвідувальні дані.

«Ізраїль є одним з найважливіших союзників США і великим постачальником розвідувальної інформації на Близькому Сході. Повідомлення про те, що пан Трамп вихвалявся росіянам деякими дуже чутливими для Ізраїлю відомостями, що можуть завдати шкоди відносинам двох країн. Також це підвищує ймовірність того, що інформація може бути передана Ірану, найближчому союзнику Росії і головної загрози Ізраїлю на Близькому Сході», — йдеться в повідомленні.

У той же час представники ізраїльської влади не підтверджують інформацію про те, що Ізраїль є джерелом секретних даних, які згодом були передані Росії. Посол Ізраїлю в США Рон Дермер в заяві для The New York Times заявив, що обидві країни будуть підтримувати тісні стосунки у боротьбі з тероризмом.

Реклама

Також читають: У МЗС України відреагували на закиди Москви щодо блокування Яндекса та ВКонтакте

«Ізраїль повністю довіряє нашим відносинам з обміну розвідданими з Сполученими Штатами і сподівається на поглиблення цих відносин в майбутні роки при президентові Трампа», — йдеться в заяві Дермера, надісланому електронною поштою.

Нагадаємо, на сайті The Washington Post з посиланням на нинішніх і колишніх посадових осіб США повідомлялося, що під час візиту минулого тижня в Білий дім глави МЗС РФ Сергія Лаврова і посла Росії у Вашингтоні Сергія Кисляка президент США Дональд Трамп повідомив їм секретну інформацію.

Білий дім спростував повідомлення про розголошення Трампом секретної інформації на зустрічі з Лавровим.

Джерело.

Реклама

Реклама