Політика
«Для російських військ, які вирушають до Білорусі, це квиток в один бік», — міністр оборони Естонії Цахкна про навчання «Захід-2017»
Після запланованих на вересень масштабних навчань «Захід-2017» російські війська можуть залишитися в Білорусі.

Про це заявив міністр оборони Естонії Маргус Цахкна, передає  LB.UA

За його словами, Естонія та інші країни НАТО мають у своєму розпорядженні розвіддані, згідно з якими російські війська можуть залишитися в Білорусі після завершення навчань. Він додав, що для перекидання військ і спорядження з Росії в Білорусь будуть використані 4 тисячі залізничних вагонів, що також вказує на можливість розгортання військової бази.

«Для російських військ, які вирушають до Білорусі, це квиток в один бік», — сказав Цахкна журналістам напередодні зустрічі міністрів оборони країн ЄС на Мальті. Він додав, що це не його особиста думка, а побоювання, які поділяє все естонське керівництво.

Реклама

«Ми дуже глибоко аналізуємо, як Росія готується до навчань «Захід». Ми бачимо, що вони роблять по інший бік кордону ЄС і НАТО. Війська можуть там залишитися після навчань», — заявив міністр.

Також читають: Документи про операцію «Вісла» розмістили у відкритому доступі

Чисельність російського контингенту він оцінив у тисячі військовослужбовців. Цахкна зазначив, що Таллінн поділився своїми побоюваннями із союзниками по НАТО. У разі розміщення російських військ у Білорусі вони опиняться на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією відразу після розміщення в цих країнах багатонаціональних батальйонів Альянсу.

Зазначимо, масштабні стратегічні навчання «Захід-2017» пройдуть із 14 по 20 вересня цього року одночасно на декількох полігонах Росії і Білорусі. Анонсуючи маневри, міністр оборони РФ Сергій Шойгу раніше назвав їх головним заходом спільної підготовки російських і білоруських збройних сил у 2017 році. На думку союзників НАТО, мова може йти про понад 100 тис. військовослужбовців. Це зробить «Захід-2017» найбільшими військовими навчаннями, проведеними Росією з 2013 року.
У НАТО зазначають, що під час попередніх великомасштабних маневрів у 2013 році Росія відпрацювала дії спецназу і провела випробування, які пізніше використовували під час окупації Криму.

Джерело.

Реклама

Реклама