Політика
Для майбутніх держслужбовців ввели платну атестацію на знання української
Уряд затвердив порядок платної атестації осіб щодо володіння державною мовою, які претендують на вступ на державну службу

Про це йдеться у відповідній постанові уряду № 301 від 26 квітня 2017 року, розміщеній на сайті урядового порталу.

У документі зазначається, що саме ВНЗ, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління та адміністрування, можуть надавати платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами свідоцтва про вільне володіння українською мовою.

З цієї метою у ВНЗ будуть збирати атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю «філологія», при цьому один з них повинен мати ступінь не нижче доктора філософії.

Реклама

Атестацію вирішили розділити на дві частини — письмову та усну. Перша триватиме годину і включатиме у себе тест і переклад тексту, який стосується публічного управління. Усна частина триватиме до 45 хвилин і представлятиме собою ділову розмову на заданий сценарій та повідомлення-презентацію на певну тему.

Також читають: 4 млн громадян, котрі працюють, не платять податки, — Рева

Вільне володіння державною мовою без фактичної здачі письмової та усної частини атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отриманий після 2000 року) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою «відмінно» за українську мову або за спеціальністю філологія.

При цьому посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.

Джерело.

Реклама

Реклама