Політика
Діти йтимуть у школу по-новому: що потрібно знати про конкурсний відбір

Згідно з новим законом “Про освіту” конкурсний відбір в 1 класи торкнеться дітей, які живуть поруч зі школою. В Міносвіти обіцяють підготувати правила, за якими вчителі проводитимуть співбесіди з дітьми перед зарахуванням до першого класу. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич, передає УП.

За словами міністра, батьки хочуть, щоб їхні діти вчитися в так званих хороших школах. А хорошими вважаються ті навчальні заклади, де поглиблено вивчають іноземні мови.

У зв’язку з цим в нових навчальних планах МОН буде збільшено кількість годин з іноземної мови у всіх школах.

Реклама

“Кожна дитина, як потенційний громадянин країни, яка буде в Європейському Союзі, повинна вільно володіти однією, а краще двома мовами Євросоюзу”, – зазначила Гриневич.

На цей крок в освітньому відомстві підуть, щоб налагодити процедуру конкурсного відбору в перші класи.

Крім того, на думку міністра, проведення конкурсу між дітьми 6-річного віку абсолютно неефективно, тому що він перевіряє не дитину, а її доступ до питань, які заготовили для цього конкурсу, і знання правильних відповідей на них.

Також читають: Розенко пояснив, що робити, якщо пенсію не перерахували

Якщо бажаючих вчитися в певному класі буде більше, ніж місць, діти, які живуть поруч зі школою, матимуть першочергове право на зарахування.

“Далі ми змушені взяти на себе це невдячне завдання і виписати принаймні правила проведення такої співбесіди з дітьми, на основі якої можна приймати рішення, зараховується ця дитина чи ні. У різних країнах дуже різні підходи до цього питання. Один з найпоширеніших підходів в такому випадку – це лотерея “, – пояснила Гриневич.

Реклама

Реклама