Економіка
Держпраці виявила порушників законодавства щодо виплат мінімальних зарплат

Нову методологію визначення мінімальної заробітної плати,- як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою, — впроваджено в Україні з 1 січня 2017 року. Відтак саме з початку нинішнього року мінімальна заробітна плата становить 3200 гривень, а виплата її у меншому розмірі є порушенням закону.

Державна служба управління з питань праці провела моніторинг дотримання роботодавцями законодавства в частині виплати мінімального розміру заробітної плати. Перевірка охопила період з січня до березня нинішнього року.

У ході перевірок виявлено, що 4604 працівники відпрацювали неповну місячну норму робочого часу та отримували заробітну плату в розмірі меншому від мінімального. Застосовано було різну методику: неповний робочий час, відпустка без збереження зарплати, не виконання норм виробітку; тимчасова непрацездатність; простій; щорічна відпустка.

Реклама

До Держпраці та її територіальних управлінь надійшло 2155 скарг щодо недотримання норм виплат мінімального розміру заробітної плати. Перевірки пройшли в 2112 роботодавців. Звернень громадян надійшло 1191.

Також читають: Слідом за абонплатою, урядовці хочуть запровадити механізм автоматичного підвищення цін на газ, – Володимир Пилипенко

Джерело.

Реклама

Реклама